Acarblu

  • Proje: Acarblu
  • Yer: İstanbul/Beykoz
  • İdare: Acarlar Şirketler Topluluğu
  • Tarih:

Proje Detayları

     İstanbul’da hala doğal kalabilmiş özel bir semt olan Beykoz’un en yüksek noktasında yer alan ve kesintisiz bir manzaraya sahip Acarblu, batıdan boğaz, güneyden Marmara Denizi ve doğudan ormanla çevrilmiş bir konumda bulunmaktadır.

     AcarBlu ikiz kuleleri, 22 katlı iki bloktan oluşmaktadır. Daireler, 2 milyon m2'den büyük özel ormanlarda kurulu, Türkiye'nin özel konut olarak tasarlanan tek parsel üzerindeki en büyük projesi Acarkent'de yükselmektedir.

 

 

 

 

 

     Brigitte Weber tarafından geniş teraslı 3 farklı dekorasyon stili ile tasarlanan AcarBlu'daki daireler 105 ile 303 m2 arasında değişmektedir. Yeşil bina kriterleri ile tasarlanan Acarblu, su ve enerji tasarrufunun sağlanması, çevre kirliliğinin önlenmesi prensibiyle yenilenebilir ve sürdürülebilir sistemler kullanılarak tasarlanmış bir projedir. İnşaat aşaması da bu prensiplerle tamamlanan Acarblu, Leed Gold Sertifikası’na da sahiptir. AcarBlu, 10.000 m2'lik peyzajlı alana, tartar pistine, 500 metrelik yürüyüş yoluna, 245 m2'lik oyun alanına, fitness ve green spaya, lobiye, özel sinema salonuna, evcil hayvan parkına, kendi bünyesindeki ticari alanlara ve aynı zaman da Acarkent'in ayrıcalıklarını kullanma imkanına sahip bir projedir.